RSS
niedziela, 11 kwietnia 2010
Pokaż mi swoje logo BMW, a powiem Ci kim jesteś

W zasadzie tytuł tego artykułu jest nieco omylny i powinien brzmieć raczej: pokaż mi swoje logo BMW, a powiem Ci jakiej partii politycznej jesteś zwolennikiem. Niemiecka firma produkująca samochody po raz kolejny zaskoczyła – tym razem wprowadzone zostanę specjalne znaczki, które mają swoją symbolikę. Znaczki te będą pozwalały na przedstawienie swoich preferencji politycznych, gdyż odpowiedni ich kolor będzie informował o tym, że posiadacz auta popiera którąś z partii. Sam kształt oraz rozmieszczenie elementów na logo nie ulegnie zmianie. Nie zostaną dodane też żadne elementy, które mogłyby być charakterystyczne dla partii. Firma wymyśliła, że wprowadzi różne kolory i według nich będzie można rozróżnić zwolenników partii politycznych. Czerwone elementy będą charakteryzowały lewicowców i wszystkie partie lewicowe. Żółte zabarwienie to nic innego jak zaprezentowanie sympatii do Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli zaś zobaczymy kogoś z niebieskim logo BMW, to będziemy mogli uważać, iż jest on zwolennikiem Platformy Obywatelskiej. Szczerze mówiąc pomysł ten jest dość dziwny, bo niby po co ktoś miałby ujawniać swoje preferencje polityczne? Wiem jednak to, że wielu ludzi pozostanie przy swoich starych logach i skutkiem tego będzie, iż zwolennicy nowych kolorków będą uważali, iż praktycznie każdy posiadacz BMW jest za PO, gdyż to właśnie tej partii przypada kolor niebieski. Jak dla mnie pomysł BMW jest trochę na wyrost i nie jest on do niczego potrzebny. Wiem jednak, iż wielu będzie zadowolonych z tego, że będą mogli wybrać sobie odpowiedni kolor, który będzie pasował do koloru auta, a niekoniecznie będzie reprezentował zainteresowania polityczne. Ciekawy jestem tego, czy w przyszłości więcej firm wprowadzi w życie takie dodatki. Jeżeli tak się stanie, to jestem przekonany, że kolejnym krokiem będzie znaczenie ubrań oraz różnego sprzętu, które będzie miało na celu to samo – pokazanie swoich przekonań politycznych. Nie widzę w tym jednak żadnego sensu i cały czas nie jestem w stanie zrozumieć pomysłu BMW. Całe szczęście, że nie muszę wszystkiego rozumieć.

Tagi: logo wygłupy
14:25, cesaria.3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 października 2009
Dobre złego (?) początki

Zaczynamy od początku. Nowy blog. Nowe wolno, a czsem bardzo syzbko płynące przemyslenie, którymi będę chciała się z wami dzielić. Naprawdę, szczerze. I co więcej, co Was nie boli, a mnie cieszy, czekam na komenty. Warto czasem, żeby napisać człowiekowi dobre słowo. O wiel prościeć oczywiście napisać słowo złe. Notką kontrowersyjną najprościej zmobilizować Was do odpowiedzi. Trudno zachęcić do przemyśleń i zastanowienia, refleks na poważnie.

Ten miesiąc to tragedia. Ten rok to tragedia. W domu, szkole, pracy gospodarce. Dla mnie, dla rodziny, dla Polaków, dla obywateli świata. Mam na myśli wielki KRYZYS i te wszystkie coraz mniej globaln kryzysy i załamania, któe on spowodował. Dla mnie trudne jest to, że ciągle muszę poświęcać coraz większą ilość czasu nie na to na co bym chciała. To konsekwencja nie możności utrzymania status quo. Żeby utrzymać status quo w dzisiejszych czasach trzeba na to poświęcić dużo więcej czasu.

Właściwie to mogłabym siedzieć pod jakimś drzewem ni wiem nawet sama jużnie pamiętam jakie drzewo lubie, jaki gatunek, i żyć. To wszystko. To wystarczy. Do zobaczenia. Przemyślenia.

23:32, cesaria.3
Link Dodaj komentarz »